Kategoriler

Hedy Kurbanı Nedir Kısaca? Hedy Kurbanının Hükmü Nedir?

Hedy, Harem’e hediye edilen kurbanlık hayvanlardır. Deve, sığır ve koyundan olur. Kurban bayramında ki kurbanlıklar için caiz olan şeyler hedy kurbanında da caizdir. Şaşılık, topallık gibi kusurlardan salim olması şarttır.

Koyun kurban etmek, bütün suçlarda yeterli bir cezadır. Ancak cünüp olarak ziyaret tavafının yapılması ve tıraş olmadan önce ve Arafat’ta vakfeden sonra cinsel ilişkiye girilmesi halinde koyun yeterli olmaz, bunların her birinde sığır veya deve olarak büyükbaş hayvan kurban gerekir.

Hedy kurbanı nedir adlı yazımızın sonuna geldik. İnşallah faydalı olmuştur. Elimizden geldiğince hızlıca dini sorulara cevap veremeye çalışıyoruz. Sende dini soru sormak istiyorum diyorsan dini soru sorma sayfasından sorunu sorabilir ve cevabını alabilirsin.

Sorulan soruları ve cevaplarını merak ediyorsan menüden dini sorular ve cevapları sayfasına tıklayıp hepsine ulaşabilirsin.

Bu yazımızda fıkıh ilmi hakkında yazılmış bir bilgiydi. Bu gibi bilgilerin devamı için ana sayfamızdan veya menüden fıkıh kitaplarına ulaşaabilirsiniz.

Menü bilgisayardan girenler için sol tarafta sabit bir şekilde bulunan yerdir. Mobilden girenler içinse sağ üst köşede bulunan üç çizgili yerdir. O üç çizgili yere tıklayarak menüye ulaşabilir ve bütün yazılara göz atabilirsiniz.

Menü tüm yazıların içerik haritası verilmiştir. Dilediğiniz gibi site içi gezinti yapabilirsiniz. Anlamadığınız bir yer veya sormak istediğiniz bir sorunuz olursan buradan yani sayfanın en altından yorum yazarak sorununuzu sorabilirsiniz.

En kısa sürede cevap vermeye çalışacağız inşallah. Hayırla kalın.. Allah Teala’ya emanet olun.

Anlamadığınız bir yer veya sormak istediğiniz başka dini sorular varsa aşağıdaki yorum bölümünde sorabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi

Bu makale size yardımcı oldu mu?

Aradığınız sorunun cevabını burada bulamadıysanız veya sormak istediğiniz başka sorularınız varsa alttaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. En kısa zamanda cevaplamaya çalışacağız. Eğer makaledeki bilgiler size yardımcı olduysa teşekkürlerinizi, duygu ve düşüncelerinizi paylaşarak destek olabilirsiniz.